Тука си: Почетна » Архиви на тагови: zaza

Архиви на тагови: zaza

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

1fd2402a379798890a9fca077e450242_large

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Јувентус има блескава иднина со вакви таленти

Italy U21 v Montenegro U21 - International Friendly

Јувентус има сјајна иднина ако се суди според настапот на младите фудбалери кои се во сопственост на клубот и кои со успех настапуваат во црно-белиот дрес, клубовите каде се на ... Повеќе »

Повикот на Ѕаѕа за аѕурите е победа на Фабио Паратичи!

conte-zaza

Симоне Ѕаѕа* заработи повик во репрезентацијата на Италија. Можеби ако тој беше странец, неговиот гол против Каљари(видео) во Италија ќе се славеше далеку повеќе. Оние кои го познаваат добро ги ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!