You are here: Home » Tag Archives: zaza

Tag Archives: zaza

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Read More »

Јувентус има блескава иднина со вакви таленти

Јувентус има сјајна иднина ако се суди според настапот на младите фудбалери кои се во сопственост на клубот и кои со успех настапуваат во црно-белиот дрес, клубовите каде се на ... Read More »

Повикот на Ѕаѕа за аѕурите е победа на Фабио Паратичи!

Симоне Ѕаѕа* заработи повик во репрезентацијата на Италија. Можеби ако тој беше странец, неговиот гол против Каљари(видео) во Италија ќе се славеше далеку повеќе. Оние кои го познаваат добро ги ... Read More »

Scroll To Top
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!