Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Vidal

Архиви на тагови: Vidal

Марота: “Видал побара да замине”

Capture

На денешната прес конференција во Виново која го означи стартот на подготовките на Јувентус на која зборуваа Алегри и Марота, неизбежно прашање беше заминувањето на Артуро Видал кое деновиве е ... Повеќе »

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Коленото на Видал е во добра состојба

Juventus FC v US Citta di Palermo - Serie A

Со оглед на фактот дека Артуро Видал нема право за настап на неделниот натпревар против Парма поради суспензија, а во пресрет на репрезентативните настапи и повикот во репрезентацијата на Чиле, ... Повеќе »

Мората и Барѕаљи во тимот за Удинезе

Chievo Verona - Juventus

Џорџо Киелини поради суспензија, а Пирло, Видал и Мароне поради повреда ќе го пропуштат утрешниот меч против Удинезе на домашен терен. По повредите во тимот се враќаат Алваро Мората и Андреа ... Повеќе »

Алегри: ‘Видал веќе е во голем клуб. Паметно да го искористиме преодниот рок.’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Неизбежна тема во неговото интервју за ‘Газета дело Спорт’ секако е и Артуро Видал, фудбалер околу кој летово се крена голема врева, пред се поради наводниот интерес на екипата на ... Повеќе »

Тимот на Јуве за азиско-пацифичката турнеа

140731_JUVE_Tour_Diario_WebHeader

Масимилиано Алегри го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат на турнеата во Индонезија, Сингапур и Австралија. Ова се 28-те фудбалери повикани во тимот во кој има место и за ... Повеќе »

Јувентус очекува одговори од Видал

10442963_947028381991058_2841225485631486453_n

Артуро Видал доцна синоќа пристигна во Торино и се придружи на своите соиграчи во хотелот каде се сместени. Утрово додека тимот тренираше, Видал беше единствениот фудбалер кој беше на медицински ... Повеќе »

Видал: ‘Среќен сум во Јуве. Не одам во Манчестер’

article-2557231-1B29236400000578-198_634x431

Кинг Артуро го привршува својот одмор и последните денови од истиот ќе ги помине во Торино. По пристигнувањето веднаш беше ‘нападнат’ од новинарите и  ’бомбардиран’ со прашања околу својата иднина. ... Повеќе »

Марота: ‘Алегри идеален наследник на Конте. Видал останува во Јуве’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Денес на прес конференција која се одржа на Јувентус Арената беше претставен Масимилиано Алегри за нов тренер на Јувентус. Пресот го започна генереалниот менаџер на клубот Бепе Марота, кој ги ... Повеќе »

Видал играч на годината во Јувентус

Видал

Фантастичната игра на Артуро Видал во текот на целата 2012/2013 сеозна му ја донесе наградата за играч на годината, изгласан од навивачите на Јувенутс. Тој ги помина Пол Погба и ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!