Тука си: Почетна » Архиви на тагови: tim cup

Архиви на тагови: tim cup

Карти: Финале Тим Куп

Tim Cup Final

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за финалето од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Милан. Натпреварот е предвидено да се одигра во среда 09 мај  во Рим ... Повеќе »

Карти за 1/2 финалето од Тим Купот на Италија

JuveAtalanta Tim Cup

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за реванш натпреварот од 1/2 финалето од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Аталанта. Натпреварот ќе се одигра во среда 28 февруари  ... Повеќе »

Алегри остро реагираше против критичарите на Јувентус

Real Madrid-Juventus Champions League

Масимилијано Алегри смета дека околу Јувентус во многу погрешен момент и сосема непотребно се создава премногу негативна енергија. Бјанконерите минатото коло во Серија А и покрај отсуството и недоволната физичка ... Повеќе »

Карти за 1/2 финалето од купот против Наполи

16463806_1367771499963887_6604051977486532804_o

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за првиот 1/2 финален натпревар од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во вторник 28.02.2017 година во Торино, најверојатно со почеток од 20:45 часот . Рокот ... Повеќе »

Карти за куп натпреварот Јувентус – Милан

Shilla coffee & bar event home

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 1/4 финалето од Тим купот на Италија помеѓу Јувентус и Милан. Натпреварот ќе се одигра во среда 25.01.2017 година во Торино со почеток од 20.45 часот . Рокот ... Повеќе »

Карти за 1/8 финалето од Тим Купот на Италија

JuveAtalanta Tim Cup

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 1/8 финалето од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Аталанта. Натпреварот е предвидено да се одигра во среда 11.01.2017 година во Торино со почеток од 18:00 часот ... Повеќе »

Членство во Јувентус Клуб Македонија 2016/2017

Членство 2016-2017

Почитувани Јувентини,  Како официјален Фан Клуб на Јувентус во Македонија, Ве известуваме дека започнуваме со обновувањето на членството и запишување на нови членови за сезоната 2016/2017. Износот на членството останува ист ... Повеќе »

Карти за 1/8 финалето од Тим Купот

VERONA

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 1/8 финалето од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Верона. Натпреварот е предвидено да се ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!