Тука си: Почетна » Архиви на тагови: tevez

Архиви на тагови: tevez

‘Тројката во нападот не би функционирала’

ravanelli

По информациите во италијанските медиуми деновиве дека тренерот Масимилиано Алегри би можел да испроба напад со Мората и Љоренте , заедно со Тевез како ‘trequartista’ во 4-3-1-2 формација, со свое ... Повеќе »

Карлос Тевез добитник на наградата ‘Guerin d’oro’

0001

Карлос Тевез е добитник на наградата ‘Guerin d’oro’ за сезоната 2013/2014 која се доделува на најдобриот играч во Серија А во изборот на ‘Guerin Sportivo’. Оваа награда се доделува од ... Повеќе »

Јувентус не ги повтори грешките од минатото!

RB_PLUS__Sv_re_valg_740444a

Иако многумина очекуваа доаѓање на нов напаѓач во тимот на Јувентус во последните неколку денови од летниот преоден рок, сепак, такво нешто не се случи. Во последните недела дена од ... Повеќе »

Алегри: ‘Формацијата? 4-3 …’

c92ae1ff-5d40-4d29-9c3f-5e49dc2b2c2b

Тренерот на Јувентус во интервју за ‘Газета дело Спорт’ ги истакнува своите први впечатоци по доаѓањето во Јувентус. Азиско-пацифичката турнеа, формацијата, фудбалерите и се она што го очекува клубот во ... Повеќе »

Евра: ‘Јуве е голем клуб. Тевез ми е како брат, Пирло вистински Маестро’

Bu1bmUqCEAA-Wjr

Денеска по тренингот на тимот Патрис Евра одговараше на прашања на фановите испратени преку социјалната мрежа твитер. Ова се дел од одговорите кои ги даде левиот бек на Јувентус кој ... Повеќе »

Евра: ‘Многу сум среќен поради доаѓањето во Јуве. Ова е вистинскиот избор’

Juventus , conferenza stampa di presentazione di Patrice Evra

Предмалку заврши прес конференцијата на која Патрис Евра беше претставен како нов фудбалер на Јувентус. Фудбалерот го изрази своето задоволство од доаѓањето во Јуве, а еве и дел од неговите ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!