Тука си: Почетна » Архиви на тагови: paratici

Архиви на тагови: paratici

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Јувентус има блескава иднина со вакви таленти

Italy U21 v Montenegro U21 - International Friendly

Јувентус има сјајна иднина ако се суди според настапот на младите фудбалери кои се во сопственост на клубот и кои со успех настапуваат во црно-белиот дрес, клубовите каде се на ... Повеќе »

Повикот на Ѕаѕа за аѕурите е победа на Фабио Паратичи!

conte-zaza

Симоне Ѕаѕа* заработи повик во репрезентацијата на Италија. Можеби ако тој беше странец, неговиот гол против Каљари(видео) во Италија ќе се славеше далеку повеќе. Оние кои го познаваат добро ги ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!