Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Napoli

Архиви на тагови: Napoli

Карти: Јувентус – Наполи

Juventus vs Napoli

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 34-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот е предвидено да се одигра во недела 22 април  во Торино со ... Повеќе »

Карти за 1/2 финалето од купот против Наполи

16463806_1367771499963887_6604051977486532804_o

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за првиот 1/2 финален натпревар од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во вторник 28.02.2017 година во Торино, најверојатно со почеток од 20:45 часот . Рокот ... Повеќе »

Карти за Супер Купот против Наполи

banner_supercoppa

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Супер Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во понеделник 22.12.2014 со почеток ... Повеќе »

Алегри: ‘Задоволен сум од трансфер пазарот. Имаме тим за добар настап во ЛШ’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Тренерот на Јувентус деновиве се наоѓа во Нион каде денес и утре учевствува на форумот на тренери на елитните клубови во организација на УЕФА. Од Нион, во интервју за ‘Скај ... Повеќе »

33 милиони мотиви за Кавани

Денешен Tuttosport јавува дека наскоро треба да се сретнат Бепе Марота и Аурелио Де Лаурентис за да ja дискутираат  можностa за преселба на Кавани во Јувентус. Овој трасфер е многу ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!