Тука си: Почетна » Архиви на тагови: morata

Архиви на тагови: morata

“Јуве мора да ја отстрани клаузулата од договорот на Мората”

1423226-30461302-1600-900

Џузепе Боцо, адвокатот кој беше ангажиран од Јувентус во преговорите со Реал Мадрид за трансферот на Алваро Мората во Торино, излезе со свое мислење околу клаузулата во договорот на шпанскиот ... Повеќе »

‘Тројката во нападот не би функционирала’

ravanelli

По информациите во италијанските медиуми деновиве дека тренерот Масимилиано Алегри би можел да испроба напад со Мората и Љоренте , заедно со Тевез како ‘trequartista’ во 4-3-1-2 формација, со свое ... Повеќе »

Мората и Барѕаљи во тимот за Удинезе

Chievo Verona - Juventus

Џорџо Киелини поради суспензија, а Пирло, Видал и Мароне поради повреда ќе го пропуштат утрешниот меч против Удинезе на домашен терен. По повредите во тимот се враќаат Алваро Мората и Андреа ... Повеќе »

Јувентус не ги повтори грешките од минатото!

RB_PLUS__Sv_re_valg_740444a

Иако многумина очекуваа доаѓање на нов напаѓач во тимот на Јувентус во последните неколку денови од летниот преоден рок, сепак, такво нешто не се случи. Во последните недела дена од ... Повеќе »

Алегри: ‘Видал веќе е во голем клуб. Паметно да го искористиме преодниот рок.’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Неизбежна тема во неговото интервју за ‘Газета дело Спорт’ секако е и Артуро Видал, фудбалер околу кој летово се крена голема врева, пред се поради наводниот интерес на екипата на ... Повеќе »

Договор со Реал за Алваро Мората

Satellite

Јувентус и Реал Мадрид ги договорија деталите околу трансферот на напаѓачот Алваро Мората. Јуве ќе плати оштета од 18 милиони евра за 21 годишниот напаѓач, а договорена е и сумата ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!