Тука си: Почетна » Архиви на тагови: marotta

Архиви на тагови: marotta

Марота: “Видал побара да замине”

Capture

На денешната прес конференција во Виново која го означи стартот на подготовките на Јувентус на која зборуваа Алегри и Марота, неизбежно прашање беше заминувањето на Артуро Видал кое деновиве е ... Повеќе »

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Погба во Јуве до 2019!

27ee9012-53d0-4c00-a514-82ed21aa2f25

Пол Погба потпиша нов договор со Јувентус кој е со важност до 2019-тата година. Оваа информација ја објави Бепе Марота за време на состанокот на акционерите на клубот одржан денс ... Повеќе »

Јувентус не ги повтори грешките од минатото!

RB_PLUS__Sv_re_valg_740444a

Иако многумина очекуваа доаѓање на нов напаѓач во тимот на Јувентус во последните неколку денови од летниот преоден рок, сепак, такво нешто не се случи. Во последните недела дена од ... Повеќе »

Деталите од трансферот на Ромуло во Јувентус

8b2eedb59971a21c684963536558d269-94190-1401123842

Ромуло е нов фудбалер на Јувентус откако е комплетиран договорот со Верона. Фудбалерот попладнево во Милано го потпишал договорот со Јувентус, а вечерва пристигна во Торино каде имаше заедничка вечера ... Повеќе »

Јувентус очекува одговори од Видал

10442963_947028381991058_2841225485631486453_n

Артуро Видал доцна синоќа пристигна во Торино и се придружи на своите соиграчи во хотелот каде се сместени. Утрово додека тимот тренираше, Видал беше единствениот фудбалер кој беше на медицински ... Повеќе »

Марота: ‘Алегри идеален наследник на Конте. Видал останува во Јуве’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Денес на прес конференција која се одржа на Јувентус Арената беше претставен Масимилиано Алегри за нов тренер на Јувентус. Пресот го започна генереалниот менаџер на клубот Бепе Марота, кој ги ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!