Тука си: Почетна » Архиви на тагови: llorente

Архиви на тагови: llorente

‘Тројката во нападот не би функционирала’

ravanelli

По информациите во италијанските медиуми деновиве дека тренерот Масимилиано Алегри би можел да испроба напад со Мората и Љоренте , заедно со Тевез како ‘trequartista’ во 4-3-1-2 формација, со свое ... Повеќе »

Јувентус не ги повтори грешките од минатото!

RB_PLUS__Sv_re_valg_740444a

Иако многумина очекуваа доаѓање на нов напаѓач во тимот на Јувентус во последните неколку денови од летниот преоден рок, сепак, такво нешто не се случи. Во последните недела дена од ... Повеќе »

Утре стартува новата сезона во Виново. Ова се повиканите фудбалери

fcb1ffc5-90e5-4b73-b98e-03d03832fbd3

Утре и официјално започнуваат подготовките на Јувентус за новата сезона. Без репрезентативците кои настапија на Светското првенство и со голем број на фудбалери од младинскиот тим започнува новата сезона во ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!