Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Juventus (страна 5)

Архиви на тагови: Juventus

Карти за натпреварот Јувентус – Лацио

JLAZIO_COVER_ITA

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 34-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Лацио. Натпреварот ќе се одигра во среда 20.04.2016 година во Торино ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Емполи

News_Prelazione_JuveEmpoli_Eng

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 31-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Емполи. Натпреварот ќе се одигра во сабота 02.04.2016 година ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Сасуоло

f5411a67-11fa-437b-8270-8a263ed0bd61

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 29-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Сасуоло. Натпреварот ќе се одигра во петок 11.03.2016 година ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Рома

cover

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 21-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Верона

1638d_Juventus Stadium 02.jpg.1200x0_q85_crop_detail

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 18-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Верона. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Патување во Торино на натпревар на Јувентус

Part2

Здружението на навивачи ‘ЈУВЕНТУС ФАН КЛУБ МАКЕДОНИЈА‘ како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија и претставник на Јувентус ДОК Клуб-от од Торино, со гордост Ве поканува на заедничко патување ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Фиорентина

Capture

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 16-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Фиорентина. Натпреварот ќе се одигра во недела 13.12.2015 година ... Повеќе »

Карти за натпреварот Севиља – Јувентус

CL

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од шестото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Севиља и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра ... Повеќе »

Гладбах виа Скопје

12208566_946774312063610_6780805387625938546_n

Вторник, рано наутро. Десетчлената група од Скопје ‘полета’ за Дортмунд. Заминавме на патување исполнето со големи очекувања. За некои од нас се ближеше остварувањето на сонот, за прв пат од ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Милан

Shilla coffee & bar event home

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 13-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Милан. Натпреварот ќе се одигра во сабота ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!