Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Juventus (страна 4)

Архиви на тагови: Juventus

Организирано патување: Јувентус – Џенова

Tour 2017

Здружението на навивачи ‘ЈУВЕНТУС ФАН КЛУБ МАКЕДОНИЈА‘ како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија и претставник на Јувентус ДОК Клуб-от од Торино, со гордост Ве поканува на заедничко патување ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Аталанта

JuvAta

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 15-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Аталанта. Натпреварот ќе се одигра во сабота 03.12.2016 година во Торино со почеток од 20:45 часот. Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Динамо Загреб

DinamoJuve

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 6-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Динамо Загреб. Натпреварот ќе се одигра во средаа 07.12.2016 година ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Пескара

pescara

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 13-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Пескара. Натпреварот ќе се одигра во сабота 19.11.2016 година во Торино ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Сампдорија

94699bf6-39ae-454c-8c3e-bedb85869035

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 10-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Сампдорија. Натпреварот ќе се одигра во среда 26.10.2016 година во ... Повеќе »

Карти за натпреварот Лион – Јувентус

lyon

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 3-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Лион и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Удинезе

Shilla coffee & bar event home

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 8-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Удинезе. Натпреварот ќе се одигра во сабота 15.10.2016 година во ... Повеќе »

Членство во Јувентус Клуб Македонија 2016/2017

Членство 2016-2017

Почитувани Јувентини,  Како официјален Фан Клуб на Јувентус во Македонија, Ве известуваме дека започнуваме со обновувањето на членството и запишување на нови членови за сезоната 2016/2017. Износот на членството останува ист ... Повеќе »

Шампионски маички #34

image (23)

Почитувани Јувентини, Традиционално и оваа сезона правиме шампионски маички со сопствен дизајн по повод освојувањето на уште едно Скудето, петто по ред. Годинава бевме помалку самоуверени, но во исто време ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Сампдорија

5c9a5c9c-a0ca-4ab5-81b2-e13f2b87b26a

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 38-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Сампдорија. Натпреварот ќе се одигра во недела 15.05.2016 година во Торино ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!