Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Juventus (страна 2)

Архиви на тагови: Juventus

Карти за натпреварот Јувентус – Барселона

DKv1Fi_WAAEdEQP

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 5-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Барселона. Натпреварот ќе се одигра во среда 22 ноември  во Торино ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Беневенто

FC Juventus Allianz Stadium

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 12-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Беневенто. Натпреварот ќе се одигра во недела 05 ноември  во Торино ... Повеќе »

Карти за мечот Спортинг – Јувентус

Sporting vs Juventus karti

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 4-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Спортинг Лисабон и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во вторник 31 ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Спал

FC Juventus Allianz Stadium

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 10-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Спал. Натпреварот ќе се одигра во среда 25 октомври  во Торино со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Кротоне

Karti cover

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 37-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Кротоне. Натпреварот ќе се одигра во недела 21.05.2017 година во Торино со почеток од 15:00 часот . Рокот за пријавување ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Монако

jmonaco1

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за реванш натпреварот од 1/2 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Монако. Натпреварот ќе се одигра во вторник 09.05.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Торино

Karti cover

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 35-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Торино. Натпреварот ќе се одигра во сабота 06.05.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Алегри остро реагираше против критичарите на Јувентус

Real Madrid-Juventus Champions League

Масимилијано Алегри смета дека околу Јувентус во многу погрешен момент и сосема непотребно се создава премногу негативна енергија. Бјанконерите минатото коло во Серија А и покрај отсуството и недоволната физичка ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Киево

Karti cover

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 31-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Киево. Натпреварот ќе се одигра во сабота 08.04.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Карти за 1/2 финалето од купот против Наполи

16463806_1367771499963887_6604051977486532804_o

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за првиот 1/2 финален натпревар од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во вторник 28.02.2017 година во Торино, најверојатно со почеток од 20:45 часот . Рокот ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!