Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Juventus (страна 17)

Архиви на тагови: Juventus

Видал – Ние сакаме да освоиме сé

arturo vidal vs Torino

На повидок е освојувањето на новата титула во Серија А, но Артуро Видал мисли дека тоа не е доволно за овој Јувентус. До крајот на првенството (уште 4 кола) на ... Повеќе »

Видал: Јувентус е тим од кој противниците треба да се плашат

Играчот од средниот ред на Старата Дама Артуро Видал изјави дека Јувентус е тим од кој фудбалските противници треба да се плашат. Денеска избраниците на Антонио Конте ќе го одиграат ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!