Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Juventus (страна 10)

Архиви на тагови: Juventus

Даниеле Орсато ќе го суди мечот во Бергамо

676e6b80d4b74f9449a263169677151b-94169-1381100642

Даниеле Орсато ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Аталанта и Јувентус кој се игра во сабота од 20.45. Орсато во својата кариера има судено на 18 натпревари на Јувентус на ... Повеќе »

Донесен нацрт финансискиот извештај за сезоната 2013/2014

sede-juventus-600x330

На вчерашниот состанок на бордот на директори на Јувентус беше усвоен нацрт финансискиот извештај за финансиската 2013/2014 година. Имено, Јувентус ја заврши финансиската 2013/2014 година со загуба од 6.7 милиони ... Повеќе »

Повикани фудбалери за мечот со Чезена

49c53276-2325-4b7f-92c5-6dd71a23f9f9

Мартин Касерес, Андреа Барѕаљи, Андреа Пирло и Лука Мароне поради повреда го пропуштаат натпреварот против Чезена кој се игра утревечер на Јувентус арената со почеток од 20.45 часот. Ова се ... Повеќе »

Џакомели ќе суди против Чезена

Piero+Giacomelli+Juventus+v+Bologna+FC+Serie+P-r7T3yocKxl

Пјеро Џакомели ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувентус и Чезена кој се игра во рамките на 4-тото коло од Серија А, во среда од 20.45 часот во Торино. Ова е втор натпревар во ... Повеќе »

Милан – Јуве за Рицоли

BxzwlIDCUAAjZzp

Најдобриот италијански судија и еден од најдобрите судии во светот Никола Рицоли ќе ја дели правдата на натпреварот помеѓу Милан и Јувентус кој се игра во сабота во Милано со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Рома

b679767c-096f-4309-9d95-b4d8607f3312

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 6° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома Натпреварот ќе се одигра во недела 05.10.2014 со ... Повеќе »

Бонучи: “Ајде да ја освоиме и Европа”

7-jpg-_401

Утрово Леонардо Бонучи на својот веб сајт излезе со одлично соопштение и став во пресрет на почетокот на Лигата на Шампионите. Еве што Лео има да им каже на фановите на ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Олимпијакос

juvoly

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Лигата на Шампионите: Јувентус – Олимпијакос Натпреварот ќе се одригра во вторник 04.11.2014 со почеток од 20:45 часот. Резервација ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Чезена

0c790dd0-88f6-45ea-b50f-87ce266b5f1f

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 4° коло од Серија А: Јувентус – Чезена Натпреварот ќе се одигра во среда 24.09.2014 со почеток ... Повеќе »

Мората и Барѕаљи во тимот за Удинезе

Chievo Verona - Juventus

Џорџо Киелини поради суспензија, а Пирло, Видал и Мароне поради повреда ќе го пропуштат утрешниот меч против Удинезе на домашен терен. По повредите во тимот се враќаат Алваро Мората и Андреа ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!