Тука си: Почетна » Архиви на тагови: buffon

Архиви на тагови: buffon

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Петмина бјанконери на списокот на Конте

Петмина фудбалери на Јувентус добија повик од новиот селектор на италијанската репрезентација Антонио Конте за претстојните мечеви на аѕурите. Џиџи Буфон, Леонардо Бонучи, Џорџо Киелини, Клаудио Маркизио и Себастијан Џовинко ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!