Тука си: Почетна » Архиви на тагови: allegri

Архиви на тагови: allegri

Алегри остро реагираше против критичарите на Јувентус

Real Madrid-Juventus Champions League

Масимилијано Алегри смета дека околу Јувентус во многу погрешен момент и сосема непотребно се создава премногу негативна енергија. Бјанконерите минатото коло во Серија А и покрај отсуството и недоволната физичка ... Повеќе »

Марота: “Видал побара да замине”

Capture

На денешната прес конференција во Виново која го означи стартот на подготовките на Јувентус на која зборуваа Алегри и Марота, неизбежно прашање беше заминувањето на Артуро Видал кое деновиве е ... Повеќе »

Огбона и Азамоа повикани за мечот со Олимпијакос

95b63090-34fb-4aa9-9d96-eda33c20998b

Анџело Огбона и Квадво Азамоа се повикани за утрешниот натпревар против Олимпијакос, иако нивниот настап е неизвесен поради повредите заработени во саботата на мечот против Емполи. Мартин Касерес не се ... Повеќе »

Алегри: ‘Задоволен сум од трансфер пазарот. Имаме тим за добар настап во ЛШ’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Тренерот на Јувентус деновиве се наоѓа во Нион каде денес и утре учевствува на форумот на тренери на елитните клубови во организација на УЕФА. Од Нион, во интервју за ‘Скај ... Повеќе »

Јувентус не ги повтори грешките од минатото!

RB_PLUS__Sv_re_valg_740444a

Иако многумина очекуваа доаѓање на нов напаѓач во тимот на Јувентус во последните неколку денови од летниот преоден рок, сепак, такво нешто не се случи. Во последните недела дена од ... Повеќе »

Повикани фудбалери за гостувањето во Верона

52c59dde-23f3-4f6c-8bd4-00c9f50d65f5

Масимилиано Алегри го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат на гостувањето кај Киево во Верона. Поради повреда утрешниот натпревар го пропуштаат Мората, Барѕаљи и Пирло, додека Киелини е суспендиран ... Повеќе »

Алегри: ‘Видал веќе е во голем клуб. Паметно да го искористиме преодниот рок.’

Conferenza stampa del nuovo allenatore della Juventus Massimiliano Allegri

Неизбежна тема во неговото интервју за ‘Газета дело Спорт’ секако е и Артуро Видал, фудбалер околу кој летово се крена голема врева, пред се поради наводниот интерес на екипата на ... Повеќе »

Алегри: ‘Формацијата? 4-3 …’

c92ae1ff-5d40-4d29-9c3f-5e49dc2b2c2b

Тренерот на Јувентус во интервју за ‘Газета дело Спорт’ ги истакнува своите први впечатоци по доаѓањето во Јувентус. Азиско-пацифичката турнеа, формацијата, фудбалерите и се она што го очекува клубот во ... Повеќе »

Алегри: ‘Им возвративме на фановите за одличниот пречек’

c92ae1ff-5d40-4d29-9c3f-5e49dc2b2c2b

По завршувањето на денешниот натпревар тренерот на Јувентус го истакна своето задоволство од прикажаното на своите фудбалери. “Овој натпревар беше добар тренинг за нас и момците покажаа добар пристап кон ... Повеќе »

Тимот на Јуве за азиско-пацифичката турнеа

140731_JUVE_Tour_Diario_WebHeader

Масимилиано Алегри го објави списокот на фудбалери кои ќе патуваат на турнеата во Индонезија, Сингапур и Австралија. Ова се 28-те фудбалери повикани во тимот во кој има место и за ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!