Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Јувентус Арена

Архиви на тагови: Јувентус Арена

Карти: Јувентус – Реал Мадрид

DYb2SZTU0AAgCyi

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за првиот 1/4 финален натпревар од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Реал Мадрид. Натпреварот ќе се одигра во вторник 03 април  во ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Милан

Juventus vs Milan

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 30-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Милан. Натпреварот ќе се одигра во сабота 31 март  во Торино со почеток ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Тотенхем

24129854_1759181730822860_7332497388227483389_n

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Тотенхем. Натпреварот ќе се одигра во вторник 13 февруари  во Торино ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Интер

tumblr_o76cr5rZ891spjo4xo1_1280

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 16-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Интер. Натпреварот ќе се одигра во сабота 09 декември  во Торино со ... Повеќе »

Карти за мечот Јуве – Кротоне

FC Juventus Allianz Stadium

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 14-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Кротоне. Натпреварот ќе се одигра во недела 26 ноември  во Торино со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Киево

Karti cover

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 31-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Киево. Натпреварот ќе се одигра во сабота 08.04.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Организирано патување: Јувентус – Џенова

Tour 2017

Здружението на навивачи ‘ЈУВЕНТУС ФАН КЛУБ МАКЕДОНИЈА‘ како официјален фан клуб на Јувентус во Македонија и претставник на Јувентус ДОК Клуб-от од Торино, со гордост Ве поканува на заедничко патување ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Аталанта

JuvAta

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 15-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Аталанта. Натпреварот ќе се одигра во сабота 03.12.2016 година во Торино со почеток од 20:45 часот. Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Динамо Загреб

DinamoJuve

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 6-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Динамо Загреб. Натпреварот ќе се одигра во средаа 07.12.2016 година ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Пескара

pescara

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 13-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Пескара. Натпреварот ќе се одигра во сабота 19.11.2016 година во Торино ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!