Тука си: Почетна » Архиви на тагови: јуве

Архиви на тагови: јуве

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

1fd2402a379798890a9fca077e450242_large

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

“Јуве мора да ја отстрани клаузулата од договорот на Мората”

1423226-30461302-1600-900

Џузепе Боцо, адвокатот кој беше ангажиран од Јувентус во преговорите со Реал Мадрид за трансферот на Алваро Мората во Торино, излезе со свое мислење околу клаузулата во договорот на шпанскиот ... Повеќе »

Евро гол на Габиадини. Боачи и Ѕаѕа исто така стрелци(видео).

1079734-17206223-640-360

Иднината е осигурана кога станува збор за нападот на Јуве. Изминатиот викенд беше плоден за тројцата најперспективни напаѓачи од кои се очекува за неколку години да бидат главната ударна сила ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!