You are here: Home » Tag Archives: ѕаѕа

Tag Archives: ѕаѕа

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Read More »

Ѕаѕа го запре Наполи, Боачи стрелаше против Реал Мадрид (видео)

22 годишниот напаѓач Симоне Ѕаѕа кој е во ко-сопственост помеѓу Јувентус и Сасуоло со голот во 20-тата минута успеа да израмни на 1:1 и да му донесе голем бод на ... Read More »

Евро гол на Габиадини. Боачи и Ѕаѕа исто така стрелци(видео).

Иднината е осигурана кога станува збор за нападот на Јуве. Изминатиот викенд беше плоден за тројцата најперспективни напаѓачи од кои се очекува за неколку години да бидат главната ударна сила ... Read More »

Scroll To Top
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!