Тука си: Почетна » Архиви на тагови: удинезе

Архиви на тагови: удинезе

Карти за натпреварот Јувентус – Удинезе

Shilla coffee & bar event home

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 8-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Удинезе. Натпреварот ќе се одигра во сабота 15.10.2016 година во ... Повеќе »

Удинезе – Јувентус 0:2

18

Повеќе »

Тимот на Јувентус за Удине

Juventus vs. Udinese

Единствено Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи поради повреда нема да бидат на располагање за утрешното гостување кај екипата на Удинезе. Останатите 22 фудбалери се најдоа на списокот на Конте и ... Повеќе »

Можна формација: Удинезе – Јувентус

5

Буфон – Касерес, Огбона, Киелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте. Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Никола Рицоли на центарот во Удине

04a41ddb-2b78-4233-b756-d595aa5776f9

Најдобриот италијански судија Никола Рицоли ќе ја дели правдата на натпреварот од 33 коло од Серија А помеѓу Удинезе и Јувентус. Натпреварот се игра на Фриули во Удине, во понеделник ... Повеќе »

Лихштајнер се враќа против Удинезе

bb

По пауза од скоро два месеци по повредата која ја заработи на натпреварот со Галатасарај од Лигата на Шампионите, Стефан Лихштајнер се враќа во тимот за натпреварот со Удинезе. Ова е ... Повеќе »

‘Играј со мене … Навивај со мене’

d6856a17-1b0e-4b0b-8107-0a0641efd311

Во недела 1 декември од 18.30 часот на двете трибини зад головите на Јувентус Арената, познати како Curva Sud и Curva Nord, 6.400 деца на возраст од 6 до 13 ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!