Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Турам

Архиви на тагови: Турам

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

1fd2402a379798890a9fca077e450242_large

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Џанлука Песото

Gianluca+Pessotto3

Џанлука Песото е роден 11ти август 1970 година. Кариерата ја започнува во Варезе 1989 година. Во Јувентус пристигнува 1995 година. Неговата природна позиција е централен дефанзивец, но лесно се вклопуваше и ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!