Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Рома

Архиви на тагови: Рома

Карти за натпреварот Јувентус – Рома

Cn_NbZeWAAE6HY0

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 17-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома. Натпреварот ќе се одигра во сабота 17.12.2016 година во Торино со почеток од 20:45 часот. Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Рома

cover

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 21-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома

b71f96bf-14f9-4a7d-8b07-a000eaec2ee8

Андреа Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома откако поради повреда ги пропушти првите пет кола од новата сезона во Серија А. Сепак, тој најверојатно нема да настапи ... Повеќе »

Дербито во Торино за Роки

Gianluca Rocchi Parma FC v UC Sampdoria Serie -DOxgwGNSbMl

Џанлука Роки од Фиренца ќе биде главен судија на натпреварот од шестото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома кој се игра во недела од 18 часот. За Роки ... Повеќе »

Тимот за гостувањето во Рим

2656ee09-d0a6-4a41-b9fe-9ec2ce560566

Мирко Вучиниќ и Артуро Видал поради повреда го пропуштаат утрешното гостување кај екипата на Рома. Останатите фудбалери се повикани и попладнево отпатуваа за Рим. 1 Буфон 3 Киелини 4 Касерес ... Повеќе »

Можна формација: Рома – Јувентус

154856_459120050827332_419584377_n

Сторари – Барѕаљи, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Љоренте   Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Гарсија конечно се откажа. Честитки за Јувентус!

garcia2

Тренерот на Рома денес на прес конференција во пресрет на утрешното гостување кај Катанија изјави дека неговиот тим нема шанси за титулата во Серија А. Гарсија излезе со слична изјава ... Повеќе »

Конте: Титулата сеуште не е освоена

BkpOYlGCEAEoRiY

Тренерот на Јувентус е задоволен од освоените три бода на натпреварот против Ливорно, но сепак истакнува дека борбата за титулата сеуште не е завршена. “Сеуште не е готово. Ова е ... Повеќе »

Менез: ‘Му се восхитувам на Јувентус’

Jeremy+Menez+Paris+Saint+Germain+FC+v+LOSC+9fFd7Sgj5UIl

Крилниот напаѓач на ‘светците’ по три сезони го напушта Париз и е отворен за враќање во Серија А, каде предходно настапуваше три години во дресот на Рома. “Поминав добар период ... Повеќе »

Јувентус комплетен патува во Рим

cf9f9721-02cd-44fc-900c-0241ea9ca57e

Екипата на Јувентус патува комплетна во Рим за натпреварот од Тим Купот против екипата на Рома. По заминувањето на Де Чеље и Буи, единствени кои не се најдоја на списокот ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!