Тука си: Почетна » Архиви на тагови: роки

Архиви на тагови: роки

Дербито во Торино за Роки

Gianluca Rocchi Parma FC v UC Sampdoria Serie -DOxgwGNSbMl

Џанлука Роки од Фиренца ќе биде главен судија на натпреварот од шестото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Рома кој се игра во недела од 18 часот. За Роки ... Повеќе »

Јуве – Милан за Роки

Gianluca+Rocchi+Juventus+v+Torino+FC+Serie+6subjZT85ifx

Џанлука Роки од Фиренца ќе биде главен судија на мечот Јувентус – Милан кој се игра во недела од 20.45 во Торино. Ова е трет натпревар помеѓу Јувентус и Милан ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!