Тука си: Почетна » Архиви на тагови: реал мадрид

Архиви на тагови: реал мадрид

Карти: Реал Мадрид – Јувентус

DYaA1LhX0AIb5t7

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за реванш натпреварот од 1/4 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Реал Мадрид

DYb2SZTU0AAgCyi

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за првиот 1/4 финален натпревар од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Реал Мадрид. Натпреварот ќе се одигра во вторник 03 април  во ... Повеќе »

“Јуве мора да ја отстрани клаузулата од договорот на Мората”

1423226-30461302-1600-900

Џузепе Боцо, адвокатот кој беше ангажиран од Јувентус во преговорите со Реал Мадрид за трансферот на Алваро Мората во Торино, излезе со свое мислење околу клаузулата во договорот на шпанскиот ... Повеќе »

Јуве и Реал ги објавија тимовите за хуманитарниот натпревар

140528_JUVE_LegendMatch_Header

Италијанскиот и европскиот шампион ги потврдија составите кои ќе настапат на УНЕСКО Купот, хуманитарен натпревар кој ќе се одигра во понеделник 2 јуни помеѓу легендите на двата клуба на Јувентус ... Повеќе »

Јуве тргнува по Мората

hi-res-53230b9be0d0f1d19785657de12a618c_crop_north

Јувентус е сериозно заинтересиран за 21 годишниот напаѓач на Реал Мадрид, Алваро Мората. Еден од условите на Конте за останување во клубот е ангажман на млади фудбалери кои ќе бидат ... Повеќе »

Легендите на Јуве и Реал повторно во хуманитарна акција

3202876c-4945-4104-a3bb-51f3e3765355 (1)

Откако минатото лето на Сантијаго Бернабе во Мадрид се одигра хуманитарен натпревар помеѓу легендите на Реал Мадрид и Јувентус, годинава повторно ќе се соочат поранешните фудбалери на двата клуба, но ... Повеќе »

Реал Мадрид и ПСЖ во трка за Погба

176752630_2013082211510026

Интересот за фудбалерот на Јувентус е огромен и речиси и да нема клуб кој не го посакува во своите редови. Најдобрите клубови во Европа сонуваат за Пол Погба, официјално најдобиот ... Повеќе »

Конте: Сè е во наши раце. Време е да го добиеме заслуженото

A Conte at sideline

Тренерот на Јувентус по натпреварот со Реал Мадрид истакна дека неговите фудбалери заслужуваат пофални зборови за играта која ја прикажаа и дека тимот е посилен по овој меч. “После овој ... Повеќе »

Анчелоти: Одбраните на Касиљас беа одлучувачки

13836915101130

Тренерот на Реал Мадрид со пофални зборови за голманот на својот тим по вчерашниот натпревар во Торино. Касиљас беше најдобар поединец во гостинскиот тим и со неколку одлични одбрани го ... Повеќе »

Љоренте: Реал на два пати не успеа да ме ангажира

Capture

Напаѓачот на Јувентус пред вечерашниот дуел во Мадрид во интервју за шпанскиот ‘АС’ открива дека екипата на Реал била заинтересирана да го доведе во своите редови додека настапуваше за тимот ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!