Тука си: Почетна » Архиви на тагови: пирло

Архиви на тагови: пирло

Пирло го пропушта мечот со Парма

09736737-45b0-4e64-964b-468b3ff65f14

Андреа Пирло го пропушта утрешниот натпревар против Парма поради болка во левиот мускул, откако заработил удар на вчерашниот тренинг. Денешните тестови ја отфрлија можноста за посериозна повреда, а фудбалерот го ... Повеќе »

Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома

b71f96bf-14f9-4a7d-8b07-a000eaec2ee8

Андреа Пирло се враќа во тимот за мечот со Рома откако поради повреда ги пропушти првите пет кола од новата сезона во Серија А. Сепак, тој најверојатно нема да настапи ... Повеќе »

Пирло 2016-та!

70913a95-2d4f-4343-af7f-8b5648465fe4

Андреа Пирло и официјално останува во Јувентус. Она што веќе од поодамна се најавуваше денес доби и официјална потврда. Пирло го продолжи договорот со кој се обврза на двегодишна верност кон ... Повеќе »

Андреа Пирло најдобар во март

BkchWFXIMAAonW7

Андреа Пирло е избран за најдобар фудбалер на Јувентус за месец март. Ова е прво признание за Пирло сезонава како најдобар фудбалер на клубот во еден месец до кое стигна ... Повеќе »

Пирло: Јуве е вистинскиот клуб за мене

Fiorentina vs Juventus - Europa League 2013/2014

Во интервју за Скај Италија, Андреа Пирло уште еднаш истакна дека останува во Јувентус, иако сеуште го нема продолжено договорот кој истекува на крајот на актуелната сезона. “Во изминатите години ... Повеќе »

Енрико Киеза: Пирло е специјалист за слободни

Pirlo-majestic-beard_training_FEATURED

Поранешниот играч на Лацио и голем „мајстор“ на слободните удари, Енрико Киеза има само пофални зборови за Професорот. Тој за Tuttomercatoweb изјави: - Андреа Пирло со сигурност е еден од ... Повеќе »

Недвед: Горд сум што сме во Нион

1908430_w1

Павел Недвед беше претставник на Јувентус на денешната ждрепка во Нион, во која Јувентус го доби тимот на Олимпик Лион за следен противник во 1/4 финалето од Европа Лигата. Бјанконерите ... Повеќе »

Слободните удари на Пирло (видео)

1921956_858468030847094_1744752301_n

Андреа Пирло сезонава има постигнато четири голови од слободен удар во Серија А за екипата на Јувентус, со што се приближи на само три погодоци од рекордот на Синиша Михајловиќ ... Повеќе »

Пирло се приближи на само три гола од рекордот во Серија А

Genoa vs Juventus - Serie A Tim 2013/2014

Јувентус вечерва со минимални 1:0 славеше на гостувањето во Џенова, благодарение на одбранетиот пенал на Џиџи Буфон и одличниот погодок од слободен удар на Андреа Пирло во 89-тата минута од ... Повеќе »

Пирло пристигна на социјалните мрежи

Chievo Verona vs Juventus - Serie A Tim 2013/2014

Од денес Андреа Пирло со свои официјални профили на социјалните мрежи. Следете го на facebook и twitter Извор: juventus.com Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!