Тука си: Почетна » Архиви на тагови: паратичи

Архиви на тагови: паратичи

Ремек дело на трансфер гуруата од Јувентус

За оние кои сеуште не ги знаат вредностите на „позадинската“ работа на клубот, еве еден одличен пример за способноста на Марота и Паратичи. По обезбедувањето на Мандрагора и Сенси (во ... Повеќе »

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Марота и Паратичи остануваат во Јувентус

Marotta and Paratici

Официјалното соопштение за продолжувањето на договорите со Џузепе Марота и Фабио Паратичи се очекува следната недела. Стигнуваат вести дека Бјанконерите веќе ги договориле продолжувањата на договорите со поголемиот дел на ... Повеќе »

Јувентус се сретна со агентот на Коларов

kolarov

Бепе Марота и Фабио Паратичи во текот на вчерашниот ден имале состанок со Серџо Берти, агентот на Коларов (исто така агент и на Черчи) во хотел во Торино. На состанокот ... Повеќе »

Конте предводник на револуцијата кон успех во ЛШ

Antonio-Conte-celebration

Јувентус е сигурен на возачкото седиште во својот болид во обидот да се обезбеди третото последователно Скудето, но нивните погледи не се фокусирани само на оваа сезона. Иако Серија А ... Повеќе »

Шопинг во Германија. Трап прифати, повторно ‘не’ од Кемф

1b788c2ade

Јувентус како и секогаш гледа кон иднината. Посебно со Марота и Паратичи кои секојдневно следат голем број на фудбалери кои можат да значат многу за иднината на клубот. Во последно ... Повеќе »

Јувентус го договори бекот на младинската репрезентација (видео)

BcfWNJIIQAAuXyk

Јувентус и Аталанта постигнаа договор за десниот бек на младинската репрезентација Давиде Ѕапакоста. 21 годишниот фудбалер со одличните настапи сезонава во дресот на Авелино се наметна кај селекторот Ди Биаџо ... Повеќе »

Милан го посакува Паратичи

Потпретседателот на “росоњерите” Адријано Галијани го посакува во својот тим спортскиот директор на Јувентус Фабио Паратичи како замена за Ариедо Браида. Интересот за “десната рака” на Бепе Марота од останатите клубови не ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!