Тука си: Почетна » Архиви на тагови: недвед

Архиви на тагови: недвед

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

1fd2402a379798890a9fca077e450242_large

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Буфон, Киелини и Пирло номинирани за наградата “Golden Foot 2014″

0da548ec-bb35-4bd4-a9d1-b727398f3112

Џиџи Буфон, Џорџо Киелини и Андреа Пирло се номинирани за наградата “Golden Foot 2014“, меѓународно признание кое се доделува на фудбалер над 28 години. Заедно со Даниеле Де Роси од ... Повеќе »

Недвед: Посилни сме оваа година, Љоренте е шампион, ќе ни помогне!

nedved

Во пресрет на отворањето на Лигата на Шампионите, пред утрешниот натпревар во Данска против Копенхаген, Павел Недвед проговори за амбициите на Старата Дама: - Теренот ќе покаже дали разликата помеѓу ... Повеќе »

Недвед – не постои никаков проблем помеѓу Јуве и Конте

A-N-Ma

Во интервју за Sky Sport Павел Недвед како директор во Јувентус потенцира дека врската помеѓу клубот и тренерот останува на високо ниво. Се појавија наслови по некои медиуми (заб. зачестија ... Повеќе »

Тутоспорт: Недвед и Рајола работат за враќање на Ибра во Јуве

Ibra

Како што е веќе добро познато, Златан Ибрахимовиќ и ПСЖ не се идеален пар. Тој – според Тутоспорт – сака веднаш да ги напушти Парижаните, а пред се’ францускиот шампионат. ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!