Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Наполи

Архиви на тагови: Наполи

Карти: Јувентус – Наполи

Juventus vs Napoli

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 34-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот е предвидено да се одигра во недела 22 април  во Торино со ... Повеќе »

Карти за 1/2 финалето од купот против Наполи

16463806_1367771499963887_6604051977486532804_o

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за првиот 1/2 финален натпревар од Тим Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во вторник 28.02.2017 година во Торино, најверојатно со почеток од 20:45 часот . Рокот ... Повеќе »

Карти за серија А: Јувентус – Наполи

Juve-napoli

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за напреварот од 37. коло на Серија А помеѓу Јувентус и Наполи. Доколку и Наполи и Јувентус се квалификуваат ... Повеќе »

Карти за Супер Купот против Наполи

banner_supercoppa

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од Супер Купот на Италија помеѓу Јувентус и Наполи. Натпреварот ќе се одигра во понеделник 22.12.2014 со почеток ... Повеќе »

Официјален состав: Наполи – Јувентус

544486_464567323615938_917639358_n

Како што се најавуваше, ова е тимот кој го започнува вечерашниот натпревар. Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Видал, Пирло, Погба, Азамоа – Освалдо, Љоренте. Резерви: Сторари, Рубињо, Матиело, ... Повеќе »

Тимот кој отпатува во Неапол

6461aa9e-33e7-44c7-a8a8-ea2489ee4380

Карлос Тевез поради суспензија не отпатува со тимот во Неапол, а поради повреда на располагање за утрешниот натпревар нема да бидат ниту Огбона, Пепе, Пелузо, Барѕаљи и Кваљарела. Втор натпревар во низа ... Повеќе »

Можна формација: Наполи – Јувентус

544486_464567323615938_917639358_n

Тимот на Јувентус кој се најавува за вечерашниот натпревар против екипата на Наполи: Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Лихштајнер, Видал, Пирло,  Погба, Азамоа – Освалдо, Љоренте. Повеќе »

Тевез суспендиран за мечот со Наполи

Carlos-Tevez-Juventus1

Поради четвртиот жолт картон сезонава кој го заработи на натпреварот против Парма, најдобриот стрелец на Јувентус го пропушта гостувањето кај екипата на Наполи. На еден картон од суспензија се наоѓаат ... Повеќе »

Дербито во Неапол за Орсато

1b16d521-cada-448c-b8f7-d62c298431ce

Даниеле Орсато ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Наполи и Јувентус кој се игра на Сан Паоло во недела од 20.45. Орсато сезонава му судеше на Јувентус на натпреварот ... Повеќе »

Јувентус со најголема заработка од италијанските клубови во ЛШ

Juventus-Champions-League-e1363285380180

Јувентус и покрај раната елиминација уште во групната фаза од Лигата на Шампионите е клубот со најголема заработка од италијанските тимови кои сезонава настапуваа во најелитното европско натпреварување. Бјанконерите од ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!