Тука си: Почетна » Архиви на тагови: марота (страна 2)

Архиви на тагови: марота

Марота гледа кон иднината. Состанок со Аталанта за Базели и Ѕапакоста

490888_1001061_Baselli12_16155639_display

Помеѓу сегашноста и иднината Јувентус прави проценки и го тестира пазарот со цел да го собере најдоброто од Италија во своите редови. Попладнево генералниот менаџер Бепе Марота имал средба со ... Повеќе »

Пирло мора да остане во Јуве!

http-content.reuters.com-auth-server-content-tag-reuters.com0000-newsml_gm1e9bb0eyt01-121171025-tag-reuters.com0000-binary_gm1e9bb0eyt01-baseimage-tokengknjoz3t5tom6tjsrrfvssifevjnz-3yfbfqhdraq

По завршувањето на тековната сезона истекува тригодишниот договор на Андреа Пирло со Јувентус со што не запираат шпекулациите околу иднината на одличниот фудбалер. Најгласни се шпекулациите според кои Карло Анчелоти ... Повеќе »

Марота: Погба останува во Јувентус!

176752630_2013082211510026

Пол Погба останува во Јувентус! Оваа информација уште еднаш ја потврди генералниот менаџер на тимот Бепе Марота, кој наспроти изјавите на претседателот Андреа Ањели искакна дека Погба останува во Јуве. Запрашан за ... Повеќе »

Марота и Берарди најдобри во изборот на ‘TMW’

Untitled

Италијанскиот портал “Tutto Mercato Web” ги објави овогодинешните добитници на наградата за ‘Спортски директот на годината’ и ‘Најдобар млад фудбалер’ кои традиционално ги доделува секоја година. Во категоријата за ‘Спортски директор ... Повеќе »

Повредата на Пирло го носи Наинголан во Јуве?

Radja-Nainggolan

‘Раџа Наинголан во Јуве’ е тема која две – три сезони наназад редовно се споменува и станува актуелна со приближувањето на трансфер пазарот. Доста актуелна во последните денови од летниот ... Повеќе »

Менез на радарот на Марота

Jeremy+Menez+Paris+Saint+Germain+FC+v+LOSC+9fFd7Sgj5UIl

Екипата на Јувентус е заинтересирана за фудбалерот на Парис Сент-Жермен, 26 годишниот Жереми Менез. Поранешниот фудбалер на ‘римската волчица’ на крајот на сезоната е слободен фудбалер што го прави уште попривлечен ... Повеќе »

Марота оптимист во однос на продолжувањето на соработката со Пирло

marotta

Генералниот директор на Јувентус Пепе Марота изјави дека е оптимист по однос на прашањето поврзано со Андреа Пирло и неговото потпишување на нов договор со Јуве. Ветеранот од средниот ред ... Повеќе »

Марота: Исла не е на продажба

Mauricio-Isla-Juventus

Генералниот директор на Јуве, Бепе Марота ја исклучи можноста да биде продаден чилеанскиот интернатионалец, Маурисио Исла: - Исла не е на трансфер листа, тој е важен играч за нас. Конте ... Повеќе »

Марота: на Јуве му се потребни време и пари

marotta juve

Генералниот директор на Јувентус Бепе Марота даде до знаење дека се потребни време и пари за тимот да стане првак во Лигата на шампионите. Старата Дама во средата вечер беше ... Повеќе »

Марота до Бекенбауер: Почит за Буфон!

Gigi Buffon

Изјавата на Бекенбауер по мечот во Минхен („Буфон е како пензионер“) предизвика реакција од генералниот директор на Јуве, Бепе Марота. - Одредени изјави дадени од икона како Бекенбауер не се ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!