Тука си: Почетна » Архиви на тагови: марота

Архиви на тагови: марота

Ремек дело на трансфер гуруата од Јувентус

За оние кои сеуште не ги знаат вредностите на „позадинската“ работа на клубот, еве еден одличен пример за способноста на Марота и Паратичи. По обезбедувањето на Мандрагора и Сенси (во ... Повеќе »

Марота: “Видал побара да замине”

Capture

На денешната прес конференција во Виново која го означи стартот на подготовките на Јувентус на која зборуваа Алегри и Марота, неизбежно прашање беше заминувањето на Артуро Видал кое деновиве е ... Повеќе »

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Марота и Паратичи остануваат во Јувентус

Marotta and Paratici

Официјалното соопштение за продолжувањето на договорите со Џузепе Марота и Фабио Паратичи се очекува следната недела. Стигнуваат вести дека Бјанконерите веќе ги договориле продолжувањата на договорите со поголемиот дел на ... Повеќе »

Погба во Јуве до 2019!

27ee9012-53d0-4c00-a514-82ed21aa2f25

Пол Погба потпиша нов договор со Јувентус кој е со важност до 2019-тата година. Оваа информација ја објави Бепе Марота за време на состанокот на акционерите на клубот одржан денс ... Повеќе »

Марота: ‘Го сакаме Санчез’

10155268_637610899646621_6728297844707277699_n

Бепе Марота го потврди интересот на Јувентус за напаѓачот на Барселона, Алексис Санчез. Алексис е тема број еден кога станува збор за летниот трансфер пазар на бјанконерите, а неодамна медиумите ... Повеќе »

Јувентус се сретна со агентот на Коларов

kolarov

Бепе Марота и Фабио Паратичи во текот на вчерашниот ден имале состанок со Серџо Берти, агентот на Коларов (исто така агент и на Черчи) во хотел во Торино. На состанокот ... Повеќе »

Конте и Марота едногласни: “Во Фиренца одиме по победа!”

307130_heroa

По вчерашната тешко издвојувана победа во Џенова, тренерот и генералниот менаџер на тимот се едногласни дека следната цел на клубот е победа во Фиренца и пласман помеѓу осумте најдобри тимови ... Повеќе »

Конте предводник на револуцијата кон успех во ЛШ

Antonio-Conte-celebration

Јувентус е сигурен на возачкото седиште во својот болид во обидот да се обезбеди третото последователно Скудето, но нивните погледи не се фокусирани само на оваа сезона. Иако Серија А ... Повеќе »

Шопинг во Германија. Трап прифати, повторно ‘не’ од Кемф

1b788c2ade

Јувентус како и секогаш гледа кон иднината. Посебно со Марота и Паратичи кои секојдневно следат голем број на фудбалери кои можат да значат многу за иднината на клубот. Во последно ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!