Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Манџукиќ

Архиви на тагови: Манџукиќ

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

1fd2402a379798890a9fca077e450242_large

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Јувентус повторно во трка за Манџукиќ

mandzukic-bayern-wolfsburg-epa

Откако во 2012-тата не успеаа да го доведат во своите редови хрватскиот репрезентативец, бјанконерите повторно влегуваат во игра за 27 годишниот напаѓач на баварците Марио Манџукиќ. Имено откако предходно и ... Повеќе »

Јувентус го барале Манџукиќ во 2012г.

Mandzukic Bufon

Напаѓачот на Хрватската репрезентација и на Баерн од Минхен бил цел на трансферите на Јувентус минатата сезона. „Јувентус ме бараа во 2012г“ – јавува Марио за Extra Time – „Бев ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!