Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Манчестер Јунајтед

Архиви на тагови: Манчестер Јунајтед

Карти: Манчестер – Јувентус

man utd vs juve

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од третото коло од групната фаза во Лигата на Шампионите помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во вторник 23 ... Повеќе »

Евра: Заминувањето на Погба е огромна загуба за Јунајтед

PaulPogbaJuve

Левиот бек на Манчестер Јунајтед и француската репрезентација Патрис Евра смета дека заминувањето на Погба од Манчестер Јунајтед е голема загуба за клубот кој изгубил одличен фудбалер со голем талент ... Повеќе »

Може ли Марота уште еден а`ла Погба трансфер со Аднан Јанузај

Januzaj - Pogba

Уште еден трансфер на Јувентус како оној со Погба. Со големо внимание раководството на клубот го следи развојот на настаните со Аднан Јанузај, роден 1995 години, младата надеж на Манчестер ... Повеќе »

Paddy Power: Нани се сели во Јуве!

Познатиот ланец на обложувалници Paddy Power, на својот блог пишува за една сензационална вест – Нани се сели во Јувентус! - Од Манчестер Јунајтед пристигнува Нани, десното крило на Црвените ... Повеќе »

Манчестер Јунајтед подготвени со понуда за Вучиниќ

Bologna - Juve (9)

Според Corriere dello Sport, тимот на Манчестер Јунајтед се подготвени да понудат 13 милиони фунти за напаѓачот на Јувентус, Мирко Вучиниќ. Ова не е прва ваква вест, бидејќи и претходно ... Повеќе »

Јувентус брза и по Нани

Nani

Денешен Tuttosport јавува дека Јувентус ги забрзуваат активностите за крилото на Манчестер Јунајтед, Нани (27год.) кој има договор со нив до 2014 год и секако нема да го продолжи својот ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!