Тука си: Почетна » Архиви на тагови: лш

Архиви на тагови: лш

Карти: Реал Мадрид – Јувентус

DYaA1LhX0AIb5t7

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за реванш натпреварот од 1/4 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Тардели: Одлично “меркато” за Јуве. Погба е покомплетен играч од Верати. Само Барса чекор пред бјанконерите.

Marco+Tardelli+Republic+Ireland+v+Armenia+5oHcZCQ_PKDl

Поранаешниот фудбалер на Јувентус и италијанската репрезентација Марко Тардели во интервју за “Тутоспорт” говореше за актуелните теми околу својот поранашен клуб. “Јувентус имаше многу добро лето на трансфер пазарот. Од ... Повеќе »

Конте oптимист иако очекува тешка сезона. Погба може на позицијата на Пирло.

248346hp2

Тренерот на Јувенус од форумот на елитните тренери во Нион говореше во интервју за “Газета дело Спорт” осврнувајќи се на новата сезона во Лигата на Шампионите, Серија А, формацијата и ... Повеќе »

Буфон се заблагодарува на навивачите

gianliuigi-buffon8

Капитенот Џиџи Буфон ги пофали навивачите кои направија „неверојатна“ демонстрација на поддршка по поразот од Баерн Минхен, кога со аплауз и бодрење се простија од Лигата на Шампионите. Јувентус играа ... Повеќе »

Фалеше ли Алекс?

Дел Пиеро

Гневот што го носиме сите навивачи на Јувентус ширум светот за легендата на фудбалската игра сепак е со право. Можеби не толку во Серија А , но во Лигата на ... Повеќе »

FINO ALLA FINE – FORZA JUVENTUS!

C_3_Media_1683050_immagine_ts673_400

Загубивме. Загубивме против една екипа од која не е срамота да загубиш. Екипа за која може слободно да се каже дека е главен претендент за титулата сезонава. Состав кој веќе ... Повеќе »

Конте: Честитки за момците кои ја вратија гордоста на навивачите

conte-interview

Антонио Конте по реваншот со Баерн пред микрофоните на Скај изјави: - Сакам да им честитам на момците за прикажаното. Овој двомеч ни покажа дека се наоѓаме токму онаму каде ... Повеќе »

Можна формација: Јуве – Баерн

Повеќе »

Голем натпис за поддршка пред реваншот со Баерн

Crediamoci

Момците од Curva Sud (Јужна Трибина) денес истакнаа еден голем натпис за охрабрување на Бјанконерите пред дуелот во среда против Баерн. Натписот гласи: 10/4 CREDIAMOCI, UNITI NULLA E… IMPOSSIBILE (ВЕРУВАМЕ, ... Повеќе »

Мурињо: Јуве може да ја освои Лигата на Шампиони

Mourinho

Стратегот на Реал Мадрид „Специјалниот“ Жозе Мурињо за Mediaset Premium истакна дека не го смета завршен дуелот помеѓу Јуве и Баерн, и се’ уште им дава надеж на Бјанконерите: - ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!