Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Лихштајнер

Архиви на тагови: Лихштајнер

Бонучи и Лихштајнер суспендирани за мечот со Болоња

20130819T124517Z_1_CBRE97I0ZFL00_RTROPTP_4_SOCCERITALY

Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер се суспендирани за следниот натпревар од Серија А против екипата на Болоња. Мечот се игра во сабота од 18.30 часот во Торино. Бонучи иако не ... Повеќе »

Лихштајнер се враќа против Удинезе

bb

По пауза од скоро два месеци по повредата која ја заработи на натпреварот со Галатасарај од Лигата на Шампионите, Стефан Лихштајнер се враќа во тимот за натпреварот со Удинезе. Ова е ... Повеќе »

Вучиниќ ги пропушта Фиорентина и Реал

1102276-17476794-640-360

Мирко Вучиниќ поради повредата која ја заработи на натпреварот со Галатасарај најверојатно ќе ги пропушти гостувањата во Фиренца во недела 20-ти и Мадрид – среда 23-ти октомври. Според ‘Ла Стампа’ ... Повеќе »

Вучиниќ го пропушта Милан, Лихштајнер неизвесен

1102276-17476794-640-360

Мирко Вучиниќ и Стефан Лихштајнер денес беа подложени на медицински прегледи со цел да се утврди нивната состојба по повредите кои ги заработија на вчерашниот натпревар од Лигата на Шампионите ... Повеќе »

Вучиниќ го пропушта натпреварот со Милан?

Vucinic-infortunato-galatasaray

Екипата на Јувентус нема да може да смета на услугите на црногорскиот напаѓач за натпреварот против Милан, пренесува ‘Скај Спорт’. Вучиниќ на синоќешниот натпревар против Галатасарај заработи повреда на десниот ... Повеќе »

Лихштајнер со голема почит спрема “оживеаниот” Интер

Stephan-Lichtsteiner-Juventus

Десниот бек на Јувентус, Стефан Лихштајнер смета дека ќе се соочат со директен противник за скудетото, на претстојниот натпревар против Интер во сабота попладне. “Ќе се соочиме против екипа која ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!