Тука си: Почетна » Архиви на тагови: липи

Архиви на тагови: липи

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

1fd2402a379798890a9fca077e450242_large

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Липи: ‘Конте го препороди Јуве и мора да остане’

Lippi_Conte

Деновиве најактуелна тема во Италија е тренерот на Јувентус и неизвесноста околу неговата иднина. Конте најави дека сериозно ќе размисли за својата иднина во клубот и е отворен за сериозно ... Повеќе »

Првиот Супер Куп на Италија (видео)

juventus_to171112juv_0838

На денешен ден пред 18 години Јувентус го освои првиот Супер Куп на Италија во својата историја по победата над Парма со 1:0. Екипата на Парма за која тогаш настапија Канаваро, ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!