Тука си: Почетна » Архиви на тагови: лион

Архиви на тагови: лион

Карти за натпреварот Лион – Јувентус

lyon

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар на фан клубовите од Торино ни испрати понуда за карти за натпреварот од 3-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Лион и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Јувентус – Лион 2:1

Juventus vs Olympique Lione - Uefa Europa League 2013 2014

Повеќе »

Раванели: Историска шанса за Јувентус

ravanelli

Фабрицио Раванели со свое видување за вечерашниот реванш натпревар помеѓу Јувентус и Лион во 1/4 финалето од Европа Лигата. Поранешниот напаѓач на бјанконерите смета дека Јувентус мора да ја искористи ... Повеќе »

Повикани фудбалери за натпреварот со Лион

convocati+cover

Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи поради повреда го пропуштаат утрешниот натпревар од Европа Лигата против Лион, а Фабио Кваљарела не е пријавен во УЕФА за настап во ова натпреварување. Останатите ... Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Лион

2075243e-34b1-4d45-a6b0-ffcf02467690

Буфон – Касерес, Бонучи, Киелини – Исла, Видал, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Вучиниќ. Повеќе »

Јувентус – Лион за шпанецот Маљенко

Referee Alberto Undiano Mallenco-1711822

Алберто Ундиано Маљенко од Памплона ќе биде главен судија на реванш натпреварот од Европа Лигата помеѓу Јувентус и Лион кој се игра во четврток во Торино. Шпанецот досега во два ... Повеќе »

Конте: Титулата сеуште не е освоена

BkpOYlGCEAEoRiY

Тренерот на Јувентус е задоволен од освоените три бода на натпреварот против Ливорно, но сепак истакнува дека борбата за титулата сеуште не е завршена. “Сеуште не е готово. Ова е ... Повеќе »

Јувентус арената распродадена за натпреварот против Ливорно

7e7f1f42-bb7c-4049-93df-f16a15aef97f

По победата на Стад Жерлан во Лион во рамките на првиот 1/4 финален натпревар од Европа Лигата, бјанконерите се враќаат во Торино каде ги очекуваат два натпревари на домашен терен. ... Повеќе »

Лион – Јувентус 0:1

Olimpique Lione vs Juventus - Europa League 2013/2014

Повеќе »

Тимот на Јувентус за Лион

Olimpique Lione vs Juventus - Europa League 2013/2014

Единствено Симоне Пепе кој веќе долго време е повреден и Фабио Кваљарела кој не е пријавен за настап во Европа Лигата не отпатуваа со останатите фудбалери во Лион. Иако суспендиран, ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!