Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Лига на шампиони

Архиви на тагови: Лига на шампиони

Карти: Манчестер – Јувентус

man utd vs juve

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од третото коло од групната фаза во Лигата на Шампионите помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во вторник 23 ... Повеќе »

Карти: Валенсија – Јувентус

Valencia vs Juventus

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од првото коло од групната фаза во Лигата на Шампионите помеѓу Валенсија и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Карти: Реал Мадрид – Јувентус

DYaA1LhX0AIb5t7

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за реванш натпреварот од 1/4 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Реал Мадрид и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Реал Мадрид

DYb2SZTU0AAgCyi

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за првиот 1/4 финален натпревар од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Реал Мадрид. Натпреварот ќе се одигра во вторник 03 април  во ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Тотенхем

24129854_1759181730822860_7332497388227483389_n

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за првиот 1/8 финален натпревар од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Тотенхем. Натпреварот ќе се одигра во вторник 13 февруари  во Торино ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Барселона

DKv1Fi_WAAEdEQP

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 5-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Барселона. Натпреварот ќе се одигра во среда 22 ноември  во Торино ... Повеќе »

Карти за мечот Спортинг – Јувентус

Sporting vs Juventus karti

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 4-тото коло од Лигата на Шампионите помеѓу Спортинг Лисабон и Јувентус. Натпреварот ќе се одигра во вторник 31 ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Монако

jmonaco1

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за реванш натпреварот од 1/2 финалето од Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Монако. Натпреварот ќе се одигра во вторник 09.05.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за ... Повеќе »

Алегри остро реагираше против критичарите на Јувентус

Real Madrid-Juventus Champions League

Масимилијано Алегри смета дека околу Јувентус во многу погрешен момент и сосема непотребно се создава премногу негативна енергија. Бјанконерите минатото коло во Серија А и покрај отсуството и недоволната физичка ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Порто

15401116_1282452988495739_8020528827100460980_n

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за вториот 1/8 финален натпревар во Лигата на Шампионите помеѓу Јувентус и Порто. Натпреварот ќе се одигра во вторник 14.03.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!