Тука си: Почетна » Архиви на тагови: конте

Архиви на тагови: конте

Прандели со рецептот на Конте по 1/8 финале

Селекторот на италијанската репрезентација иако ја минува својата четврта година на селекторската позиција, се чини дека сеуште не ја пронашол својата стандардна формација за тимот на аѕурите. Додека речиси целите ... Повеќе »

Конте: ‘Поразот е како смрт’

Тренерот на Јувентус за прв пат ја отвори душата и јавно проговори за искуството по доаѓањето во клубот, состојбата која ја затекна и издигнувањето на тимот од очајната состојба по ... Повеќе »

Љоренте: ‘Конте е причината за успехот на Јуве’

Шпанскиот репрезентативец во дресот на Јуве не го криеше своето задоволство по освојувањето на Скудетото во својата прва сезона по доаѓањето во Серија А. Притоа, Љоренте смета дека најзаслужен за ... Повеќе »

Конте мора да остане! – протест на навивачите во недела

Во недела (утрото пред Јувентус да го подигне пехарот за освојувањето на Скудетото), навивачите на Јувентус ќе излезат на улиците за „гласно“ да го искажат своето мислење во врска со ... Повеќе »

Липи: ‘Конте го препороди Јуве и мора да остане’

Деновиве најактуелна тема во Италија е тренерот на Јувентус и неизвесноста околу неговата иднина. Конте најави дека сериозно ќе размисли за својата иднина во клубот и е отворен за сериозно ... Повеќе »

Конте: Титулата сеуште не е освоена

Тренерот на Јувентус е задоволен од освоените три бода на натпреварот против Ливорно, но сепак истакнува дека борбата за титулата сеуште не е завршена. “Сеуште не е готово. Ова е ... Повеќе »

Проблеми во одбраната пред патувањето во Фиренца

Антонио Конте се соочува со големи проблеми во одбраната во пресрет на раванш мечот од 1/8 финалето од Европа Лигата против екипата на Фиорентина. Андреа Барѕаљи и Федерико Пелузо не ... Повеќе »

Конте и Марота едногласни: “Во Фиренца одиме по победа!”

По вчерашната тешко издвојувана победа во Џенова, тренерот и генералниот менаџер на тимот се едногласни дека следната цел на клубот е победа во Фиренца и пласман помеѓу осумте најдобри тимови ... Повеќе »

Конте предводник на револуцијата кон успех во ЛШ

Јувентус е сигурен на возачкото седиште во својот болид во обидот да се обезбеди третото последователно Скудето, но нивните погледи не се фокусирани само на оваа сезона. Иако Серија А ... Повеќе »

Конте: Добрите подготовки дадоа резултат

Тренерот на Јувентус по синоќешната победа во дербито на Италија истакна дека добрите подготовки во пресрет на мечот биле клучни за победата на неговиот тим. “Го подготвивме секој детал во ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!