Тука си: Почетна » Архиви на тагови: киелини

Архиви на тагови: киелини

Киелини и Видал го пропуштаат последниот меч сезонава

ec9cf440-d005-4bc1-81c6-f56ed10e21c8

Џорџо Киелини поради суспензија и Артуро Видал поради повреда ќе го пропуштат последниот натпревар од Серија А сезонава во кој Јуве го пречекува Каљари на домашен терен во Торино. Останатите ... Повеќе »

Проблеми во одбраната пред патувањето во Фиренца

timthumb

Антонио Конте се соочува со големи проблеми во одбраната во пресрет на раванш мечот од 1/8 финалето од Европа Лигата против екипата на Фиорентина. Андреа Барѕаљи и Федерико Пелузо не ... Повеќе »

Буфон, Киелини и Пирло номинирани за наградата “Golden Foot 2014″

0da548ec-bb35-4bd4-a9d1-b727398f3112

Џиџи Буфон, Џорџо Киелини и Андреа Пирло се номинирани за наградата “Golden Foot 2014“, меѓународно признание кое се доделува на фудбалер над 28 години. Заедно со Даниеле Де Роси од ... Повеќе »

Киелини влезе во клубот 300 (видео)

Capture

Џорџо Киелини влезе во ‘клубот 300‘, фудбалери кои одиграле повеќе од 300 натпревари во дресот на ‘Старата Дама’. Синоќа на церемонијата за овој настан која се одржа во музејот на ... Повеќе »

Киелини е најдобар дефанзивец во Европа според ‘CIES Football Observatory’

1137381-17898081-640-360

Џорџо Киелини е најдобар централен одбранбен фудбалер  во Европа според ‘Меѓународниот центар за спортски истражувања’ (CIES Football Observatory). На листата на десетте најдобри централни одбранбени фудбалери се најдоа и двајцата ... Повеќе »

Киелини и Касерес во ‘аут’ за Наполи

C_3_Media_1612127_immagine_ts673_400

Проблеми во одбраната на Јувентус во пресрет на натпреварот со Наполи во недела. Имено, Џорџо Киелини заработи повреда на мускулот на денешниот тренинг поради која ќе го пропушти дуелот со ... Повеќе »

Киелини: Ќе дадеме сè од себе против Реал

7b48faf9-6940-42ed-bbe3-9af96cb8de54

На денешната прес конференција заедно со тренерот Конте говореше и дефанзивецот Џорџо Киелини. Тој истакна дека ќе дадат сè  од себе на утрешниот натпревар кој ќе претставува вистински тест за ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!