Тука си: Почетна » Архиви на тагови: киево

Архиви на тагови: киево

Карти за натпреварот Јувентус – Киево

Karti cover

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 31-то коло од Серија А помеѓу Јувентус и Киево. Натпреварот ќе се одигра во сабота 08.04.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Киево

prel_cover2_chievo

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 20° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Киево. Натпреварот ќе се одигра во недела 25.01.2015 со ... Повеќе »

Кваљарела се враќа во тимот. Киелини, Пепе, Вучиниќ и Барѕаљи во ‘аут’

9560157e-4123-4750-b485-a18255adb28f

ЏорџоКиелини, Симоне Пепе, Мирко Вучиниќ и Андреа Барѕаљи поради повреда ќе го пропуштат утрешниот натпревар на домашен терен против екипата на Киево. Во тимот се враќа Фабио Кваљарела откако поради ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Киево (16.02.2014)

Serie-A_Juventus-vs-Chievo

Здраво Јувентини, Во тек е пријавување за карти за натпреварот Јувентус – Киево кој треба да се одигра на 16.02.2014 недела од 15:00 часот. Рокот за пријавување за карти е ... Повеќе »

Санино: Се случуваат грешки, зборувајќи за тоа не се менува ништо

Antonio+Conte+Giuseppe+Sannino+Juventus+v+7sX0UCI6LOEx

Тренерот на Киево по вчерашниот натпревар против Јувентус со пофални зборови за своите фудбалери и покрај поразот од 2:1. “Веќе неколку пати имам играно против Јувентус и токму затоа извадив ... Повеќе »

Кваљарела: Не смееме да го препуштаме водството на противникот

321465_heroa

Стрелецот на првиот гол за Јувентус Фабио Кваљарела слично како и тренерот Конте го пофали карактерот на тимот по враќањето од резултатската негатива, но истакна дека екипата тоа не смее ... Повеќе »

Видео: Киево 1 – 2 Јувентус (Клаудио Ѕулијани)

ch5ev6-14ve-eta-beta

Повеќе »

Конте: Тимот покажа карактер што говори за нашиот квалитет

cfabd84b-402d-414b-b547-17b1bd4f13d5

Тренерот на Јувентус истакна дека неговите фудбалери покажале вистински карактер со преокренувањето на резултатот во нивна корист по водството на домашните на вечерашниот натпревар на Бентегоди во Верона. Според Конте ... Повеќе »

Можна формација: Киево – Јувентус

Chievo-juventus-diretta-3febbraio2013

Повеќе »

Де Марко на центарот во Верона

Andrea+De+Marco+Novara+Calcio+v+AC+Milan+Serie+o1LN2PFCbmOl

Андреа Де Марко ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Киево и Јувентус во среда. Де Марко беше главен судија на натпреварот помеѓу двата тима во 2011-тата кога во Верона ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!