Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Каљари

Архиви на тагови: Каљари

Карти: Јувентус – Каљари

preview_juve_cagliari

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 11-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Каљари. Натпреварот ќе се одигра во сабота 03 ноември 2018 во Торино со почеток ... Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Каљари

942909_496226293783374_218592415_n

Сторари – Касерес, Бонучи, Огбона – Лихштајнер, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Тевез, Љоренте   Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Киелини и Видал го пропуштаат последниот меч сезонава

ec9cf440-d005-4bc1-81c6-f56ed10e21c8

Џорџо Киелини поради суспензија и Артуро Видал поради повреда ќе го пропуштат последниот натпревар од Серија А сезонава во кој Јуве го пречекува Каљари на домашен терен во Торино. Останатите ... Повеќе »

Бергонѕи ја затвора сезоната во Торино

Bologna+FC+v+Juventus+FC+Serie+HzXFGmiCQUkl

Паоло Бергонѕи од Џенова ќе биде главен судија на натпреварот Јувентус – Каљари кој се игра во недела од 15 часот на Јувентус арената. Ова е трет натпревар сезонава на кој Бергонѕи ... Повеќе »

Симоне Пепе во тимот за Каљари. Барѕаљи, Де Чеље, Мота и Исла во ‘аут’

70e4048e-02d2-4d5f-924c-68b809845660

Симоне Пепе се најде на листата на повикани фудбалери за утрешното гостување на Сардинија, каде од 15 часот Јувентус му гостува на Каљари. Андреа Барѕаљи поради суспензија го пропушта овој ... Повеќе »

Каљари – Јувентус за Гуида

d4133681-cab2-4b36-81e3-c6bed5880582

Марко Гуида ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Каљари и Јувентус кој се игра во недела од 15 часот. Во тековната сезона Гуида ја делеше правдата на натпреварот против ... Повеќе »

Повредата на Пирло го носи Наинголан во Јуве?

Radja-Nainggolan

‘Раџа Наинголан во Јуве’ е тема која две – три сезони наназад редовно се споменува и станува актуелна со приближувањето на трансфер пазарот. Доста актуелна во последните денови од летниот ... Повеќе »

Јувентус во последен обид за Наинголан

Radja-Nainggolan

Како што наведува трансфер експертот за калчото Џанлука Ди Марцио, екипата на Јувентус ќе се обиде во последните часови од трансфер пазарот кој официјално се затвора утре да го доведе ... Повеќе »

Tuttosport – Јуве во офанзива по Нианголан

Niangolan radja

Јувентус е во интензивни преговори со Каљари за Раџа Нианголан, во кој Јувентус гледна идна алтернатива за Пирло – јавува Tuttosport утрово. Иако Каљари се изјаснија дека не се расположени ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!