Тука си: Почетна » Архиви на тагови: интер

Архиви на тагови: интер

Карти за натпреварот Јувентус – Интер

Почитувани Јувентини, “Juventus Official Fan Club Macedonia” објавува понуда за карти за натпреварот од 16-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Интер. Натпреварот ќе се одигра во сабота 09 декември  во Торино со ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Интер

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 23-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Интер. Натпреварот ќе се одигра во недела 05.02.2017 година во Торино со почеток од 20:45 часот . Рокот за пријавување и ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Интер

Почитувани Јувентини, Координативниот Центар од Торино ни испрати понуда за барање на карти за натпреварот од 17° коло од Серија А помеѓу Јувентус и Интер. Натпреварот е предвидено да се одигра во ... Повеќе »

Конте: Добрите подготовки дадоа резултат

Тренерот на Јувентус по синоќешната победа во дербито на Италија истакна дека добрите подготовки во пресрет на мечот биле клучни за победата на неговиот тим. “Го подготвивме секој детал во ... Повеќе »

Вучиниќ се враќа во тимот против Интер

Мирко Вучиниќ се најде во тимот за утрешниот натпревар против Интер, додека пак покрај суспендираниот Буфон натпреварот го пропуштаат и најновото засилување Даниел Освалдо кој денес го имаше првиот тренинг ... Повеќе »

Буфон суспендиран за натпреварот против Интер

Џиџи Буфон заработи суспензија од еден натпревар поради црвениот картон кој го доби на натпреварот против Лацио и го пропушта ‘Дербито на Италија’ кое е на програмата во недела 2 ... Повеќе »

Докторе, се двоумам… Или не?

Последниве два дена бевме сведоци и се обидовме да ви пренесеме еден од најчудните трансфер преговори во историјата. Хронолошки работите стојат вака: Мацари, тренерот на Интер има потреба од напаѓач. ... Повеќе »

Ањели: Џакарта отсега е Џакартоне! (шега на сметка на Интер и новиот сопственик)

Откако индонезискиот магнат Тохир го купи мнозинскиот пакет на акции во Интер, претседателот на Јуве, Андреа Ањели на својот Facebook профил малку се пошегува со целата ситуација. Имено, тој напиша: ... Повеќе »

GIF: Погба vs. Интер

 Пол Погба против четворица играчи на Интер. Повеќе »

Конте задоволен од играта на својот тим

Тренерот на Јувентус по натпреварот во Милано истакна дека е среќен со прикажаната игра на своите фудбалери и дека на овој натпревар се покажа како точна неговата констатација дека сезонава ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!