Тука си: Почетна » Архиви на тагови: дамато

Архиви на тагови: дамато

Лацио – Јувентус за Антонио Дамато

4e327db371d051f2b32408428af41549-82283-1380387853

Антонио Дамато ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Лацио и Јувентус кој се игра на Олимпико во Рим во сабота од 20.45. Во својата кариера Дамато ја делел правдата на 21 натпревар на Јувентус, ... Повеќе »

Антонио Дамато ќе суди на Сасуоло – Јувентус

image_gallery

Антонио Дамато ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Сасуоло и Јувентус кој се игра на ‘Мапеи’ стадионот во понеделник од 20.45. Во својата кариера Дамато ја делел правдата на 19 ... Повеќе »

Катанија – Јувентус за Дамато

image_gallery

Антонио Дамато ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Катанија и Јувентус кој се игра на ‘Анџело Масимино’ во недела од 20.45. Во својата кариера Дамато ја делел правдата на ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!