Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Габиадини

Архиви на тагови: Габиадини

Евро гол на Габиадини. Боачи и Ѕаѕа исто така стрелци(видео).

1079734-17206223-640-360

Иднината е осигурана кога станува збор за нападот на Јуве. Изминатиот викенд беше плоден за тројцата најперспективни напаѓачи од кои се очекува за неколку години да бидат главната ударна сила ... Повеќе »

Наскоро разврска Габиадини за Заза

zaza

Она што веќе се погласно се зборува е дека во следниов период Јувентус ќе ги заврши операциите  во врска со младите и надежни напаѓачи Маноло Габиадини од Аталанта и Симоне ... Повеќе »

Јувентус верува во Габиадини – вели агентот

Gabbiadini_GN2

Агентот на Маноло Габиадини смета дека Јувентус нема да се откаже од своите 50% од сопственоста на напаѓачот. Репрезентативецот на Италија до 21 година е во заедничка сопственост со Аталанта, ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!