Тука си: Почетна » Архиви на тагови: видал

Архиви на тагови: видал

Марота: “Видал побара да замине”

Capture

На денешната прес конференција во Виново која го означи стартот на подготовките на Јувентус на која зборуваа Алегри и Марота, неизбежно прашање беше заминувањето на Артуро Видал кое деновиве е ... Повеќе »

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Коленото на Видал е во добра состојба

Juventus FC v US Citta di Palermo - Serie A

Со оглед на фактот дека Артуро Видал нема право за настап на неделниот натпревар против Парма поради суспензија, а во пресрет на репрезентативните настапи и повикот во репрезентацијата на Чиле, ... Повеќе »

Киелини и Видал го пропуштаат последниот меч сезонава

ec9cf440-d005-4bc1-81c6-f56ed10e21c8

Џорџо Киелини поради суспензија и Артуро Видал поради повреда ќе го пропуштат последниот натпревар од Серија А сезонава во кој Јуве го пречекува Каљари на домашен терен во Торино. Останатите ... Повеќе »

Видал и Барѕаљи го пропуштаат Ливорно

70e4048e-02d2-4d5f-924c-68b809845660

Артуро Видал поради суспензија, а Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи поради повреда го пропуштаат утрешниот натпревар против екипата на Ливорно на домашен терен во Торино. Останатите фудбалери се повикани и ... Повеќе »

Видал суспендиран за Лион и Ливорно

Juventus v Hellas Verona FC - Serie A

Артуро Видал поради суспензија ќе ги пропушти следните два натпревари на Јувентус против Лион и Ливорно. Поради жолтиот картон заработен на реванш натпреварот против Фиорентина во Фиренца, Видал го пропушта ... Повеќе »

Видал: Останувам во Јувентус за да ја освоиме Лигата на Шампионите

article-2557231-1B29236400000578-198_634x431

И покрај интересот од најбогатите светски клубови, Артуро Видал уште еднаш изјави дека останува во екипата на Јувентус. Во интервју за ‘FourFourTwo’ Видал истакна дека не планира заминување од Торино ... Повеќе »

Сампаоли: Видал е Меси од средниот ред. Санчез е идеален за Јувентус

720p-Juventus v Sampdoria - Arturo Vidal

Хорхе Сампаоли, селектор на репрезентацијата на Чиле, смета дека Артуро Видал е најдобриот фудбалер во светот од средината на теренот. Сампаоли кој деновиве беше во посета на Торино, за ‘Тутоспорт’ ... Повеќе »

Видал: Јас сум најдобар во светот на мојата позиција

720p-Juventus v Sampdoria - Arturo Vidal

Ѕвездата на Јувентус верува дека е најдобриот фудбалер во светот на неговата позиција и дека нема друг фудбалер кој има толку големо влијание како на играта во одбрана, така и ... Повеќе »

Нани понуден на Јувентус. Од клубот ја одбиле понудата

_63234557_nani

Португалскиот репрезентативец во дресот на Манчестер Јунајтед не е повеќе трансфер желба на тимот на Јувентус. Иако веќе неколку години наназад со секој трансфер период редовно се шпекулираше со името ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!