Тука си: Почетна » Архиви на тагови: буфон

Архиви на тагови: буфон

Липи: “Новиот Јувентус уште посилен од предходно”

Поранешниот тренер на Јувентус и освојувач на светската круна со аѕурите даде свој осврт на досегашниот дел од преодниот рок во Италија. Липи со низа пофални зборови за активноста на ... Повеќе »

Буфон – За Јувентус е неуспех да си втор

Јувентус не успеа да се закити со првиот пехар во оваа натпреварувачка сезона, откако на пенали не успеа да го совлада Наполи и покрај двете водства во регуларниот дел од ... Повеќе »

Буфон се израмни со легендарниот Дино Ѕоф

Вечерашниот настап на Џиџи Буфон беше 476-ти во дресот на Јувентус, со што се искачи на петтото место на листата на фудбалери со најмногу настапи во црно-белиот дрес, израмнувајќи се ... Повеќе »

Пирло се приближи на само три гола од рекордот во Серија А

Јувентус вечерва со минимални 1:0 славеше на гостувањето во Џенова, благодарение на одбранетиот пенал на Џиџи Буфон и одличниот погодок од слободен удар на Андреа Пирло во 89-тата минута од ... Повеќе »

Вучиниќ се враќа во тимот против Интер

Мирко Вучиниќ се најде во тимот за утрешниот натпревар против Интер, додека пак покрај суспендираниот Буфон натпреварот го пропуштаат и најновото засилување Даниел Освалдо кој денес го имаше првиот тренинг ... Повеќе »

Буфон суспендиран за натпреварот против Интер

Џиџи Буфон заработи суспензија од еден натпревар поради црвениот картон кој го доби на натпреварот против Лацио и го пропушта ‘Дербито на Италија’ кое е на програмата во недела 2 ... Повеќе »

Буфон најдобар во декември

Капитенот на бјанконерите е избран за најдобар фудбалер на клубот за месец декември, признание кое го доделуваат претплатниците-членови на Juventus Member клубот. Денес во тренинг центарот во Виново му беше ... Повеќе »

Шопинг во Германија. Трап прифати, повторно ‘не’ од Кемф

Јувентус како и секогаш гледа кон иднината. Посебно со Марота и Паратичи кои секојдневно следат голем број на фудбалери кои можат да значат многу за иднината на клубот. Во последно ... Повеќе »

Буфон, Киелини и Пирло номинирани за наградата “Golden Foot 2014”

Џиџи Буфон, Џорџо Киелини и Андреа Пирло се номинирани за наградата “Golden Foot 2014“, меѓународно признание кое се доделува на фудбалер над 28 години. Заедно со Даниеле Де Роси од ... Повеќе »

Буфон, Видал и Пирло во изборот за најдобриот тим на ФИФА

ФИФПро, светската унија на фудбалери, и ФИФА денес го објавија списокот на 15 фудбалери од средниот ред кои влегоа во потесниот избор од 55 фудбалери за ФИФА ФИФПро најдобрите 11 ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!