Тука си: Почетна » Архиви на тагови: Бонучи

Архиви на тагови: Бонучи

Бонучи: Пишуваме важна страница во историјата на Јувентус

Juventus Member Live Video Chat con Leonardo Bonucci

Во текот на вчерашниот ден во Виново, Леонардо Бонучи имаше видео разговор со фановите од ‘Juventus Members’ клубот. Тој истакна дека е среќен поради можноста за влез во историјата на ... Повеќе »

Бонучи и Лихштајнер суспендирани за мечот со Болоња

20130819T124517Z_1_CBRE97I0ZFL00_RTROPTP_4_SOCCERITALY

Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер се суспендирани за следниот натпревар од Серија А против екипата на Болоња. Мечот се игра во сабота од 18.30 часот во Торино. Бонучи иако не ... Повеќе »

Проблеми во одбраната пред патувањето во Фиренца

timthumb

Антонио Конте се соочува со големи проблеми во одбраната во пресрет на раванш мечот од 1/8 финалето од Европа Лигата против екипата на Фиорентина. Андреа Барѕаљи и Федерико Пелузо не ... Повеќе »

Киелини е најдобар дефанзивец во Европа според ‘CIES Football Observatory’

1137381-17898081-640-360

Џорџо Киелини е најдобар централен одбранбен фудбалер  во Европа според ‘Меѓународниот центар за спортски истражувања’ (CIES Football Observatory). На листата на десетте најдобри централни одбранбени фудбалери се најдоа и двајцата ... Повеќе »

Дванаесет бјанконери со репрезентативни настапи за своите селекции

b9f531a6-c8b2-45c0-8709-efb7f3c972a5

Дванаесет фудбалери на Јувентус се повикани за настап во своите репрезентации во пресрет на пријателските и бараж натпреварите за пласман на Светското првенство во Бразил следната година. Прв ќе настапи ... Повеќе »

Кваљарела во тимот за Парма, Бонучи ќе одмара пред Реал

b77ef991-20b3-43cb-b8d1-d2ed14ebf564

Фабио Кваљарела се враќа во тимот по повредата поради која ги пропушти мечевите против Фиорентина, Реал Мадрид, Џенова и Катанија. Тој тренираше во текот на вчерашниот ден и според зборовите ... Повеќе »

Бонучи: Размислуваме само за победа бидејќи ние сме Јувентус

bonucci+cover

На денешната прес конференција заедно со тренерот Конте говореше и дефанзивецот Леонардо Бонучи. Тој се надева дека од клубот ќе успеат да ја остварат целта во Лигата на Шампионите, а ... Повеќе »

Бонучи: Одличен меч. Тевез е голем шампион!

6954898854a50312ebacc1e96ec949e0-41580-1377979203

По натпреварот со Лацио, Бонучи пред микрофоните на Медиасет Премиум изјави: - Одигравме одлично, моите нафрлувања ги пробуваме на тренинзите во текот на неделата, а вечерва одлично го искористивме тоа ... Повеќе »

За Бонучи постои само Јуве

Леонардо Бонучи сака да остане во Јувентус до крајот на својата играчка кариера. Ги пофали и новите засилувања. Лео (26 год) стана еден од столбовите на одбраната на Бјанконерите и ... Повеќе »

Бонучи: Веруваме во победа против Баерн, прославата на Мирко…

Bonucci

Леонардо Бонучи по натпреварот против Пескара проговори пред микрофоните на Јувентус Каналот: Лео, очекуваше ваков натпревар? - Да, беше тежок меч бидејќи знаевме дека Пескара ќе се повлече во одбрана ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!