Тука си: Почетна » Архиви на тагови: болоња

Архиви на тагови: болоња

Карти: Јувентус – Болоња

JuveBologna-Preview1

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 6-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Болоња. Натпреварот ќе се одигра во среда 26 септември 2018 во Торино со почеток ... Повеќе »

Карти: Јувентус – Болоња

Juventus vs Sampdoria Gallery

Почитувани Јувентини, Јувентус Фан Клуб Македонија објавува понуда за карти за натпреварот од 36-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Болоња. Натпреварот ќе се одигра во сабота 05 мај  во Торино со почеток од 20:45 ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Болоња

Karti cover

Почитувани Јувентини, Понуда за карти за натпреварот од 19-тото коло од Серија А помеѓу Јувентус и Болоња. Натпреварот е предвидено да се одигра во недела 08.01.2017 година во Торино со почеток од 15 часот (датумот ... Повеќе »

Барѕаљи и Пепе се враќаат во тимот за Болоња

BlhU6pgIUAAuwwq

Симоне Пепе и Андреа Барѕаљи по подолга пауза поради повреда се враќаат во тимот на Јувентус за утрешниот натпревар против екипата на Болоња. Единствено Бонучи и Лихштајнер поради суспензија нема ... Повеќе »

Џакомели ќе суди против Болоња

6870980835_aaa3ef50ef_z

Пјеро Џакомели ќе биде главен судија на натпреварот помеѓу Јувентус и Болоња кој се игра во рамките на 34-тото коло од Серија А, во сабота од 18.30 часот во Торино. ... Повеќе »

Можна формација: Јувентус – Болоња

juvebolо

Буфон – Барѕаљи, Огбона, Киелини – Исла, Погба, Пирло, Маркизио, Азамоа – Џовинко, Љоренте   Извор: Gazzetta dello Sport Повеќе »

Започнаа подготовките за Болоња (видео)

Allenamento Juventus

По вчерашниот ден за одмор кој го добија фудбалерите после триумфот во Удине, денес во тренинг центарот во Виново тие се вратија на тренинзи, со што започнаа подготовките за натпреварот ... Повеќе »

Бонучи и Лихштајнер суспендирани за мечот со Болоња

20130819T124517Z_1_CBRE97I0ZFL00_RTROPTP_4_SOCCERITALY

Леонардо Бонучи и Стефан Лихштајнер се суспендирани за следниот натпревар од Серија А против екипата на Болоња. Мечот се игра во сабота од 18.30 часот во Торино. Бонучи иако не ... Повеќе »

Карти за натпреварот Јувентус – Болоња

564990_409604509112220_1188439468_n

Здраво Јувентини, Централата од Торино ни достави понуда за барање на карти за натпреварот од Серија А Јувентус – Болоња кој ќе се одригра на 19.04.2014, сабота, со почеток од 18:30 ... Повеќе »

Повикани фудбалери за гостувањето во Болоња

70e4048e-02d2-4d5f-924c-68b809845660

Симоне Пепе, Себастијан Џовинко, Андреа Пирло, Уазим Буи и третиот голман Рубињо поради повреда вечерва не отпатуваа со останатите фудбалери за Болоња. По ‘одлежаната’ суспензија поради жолти картони на располагање ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!