Тука си: Почетна » Архиви на тагови: баерн

Архиви на тагови: баерн

Марота: “Видал побара да замине”

Capture

На денешната прес конференција во Виново која го означи стартот на подготовките на Јувентус на која зборуваа Алегри и Марота, неизбежно прашање беше заминувањето на Артуро Видал кое деновиве е ... Повеќе »

Геце: Јуве е голем, голем клуб! (видео)

Italy Germany Soccer

По заминувањето на Артуро Видал во Баерн Минхен кое треба да се официјализира во следните денови, бјанконерите тргнуваат во офанзива по фудбалер кој ќе го замени чилеанецот на позицијата ‘trequartista’ ... Повеќе »

Конте: Честитки за момците кои ја вратија гордоста на навивачите

conte-interview

Антонио Конте по реваншот со Баерн пред микрофоните на Скај изјави: - Сакам да им честитам на момците за прикажаното. Овој двомеч ни покажа дека се наоѓаме токму онаму каде ... Повеќе »

Можна формација: Јуве – Баерн

Повеќе »

Голем натпис за поддршка пред реваншот со Баерн

Crediamoci

Момците од Curva Sud (Јужна Трибина) денес истакнаа еден голем натпис за охрабрување на Бјанконерите пред дуелот во среда против Баерн. Натписот гласи: 10/4 CREDIAMOCI, UNITI NULLA E… IMPOSSIBILE (ВЕРУВАМЕ, ... Повеќе »

Хејнкес го осудува стартот на Рибери над Видал

По одбивањето на Французинот да му се извини на Видал и коментарот од Бекенбауер дека тоа било „убав дуел помеѓу нив двајцата“, тренерот на Баварците, Хејнкес е првиот од таборот ... Повеќе »

[видео] Јуве – Баерн: Време е за реванш!

juve-minhen-believe

Повеќе »

Бонучи не се откажува

Bonucci

Лео Бонучи не прифаќа дека Јувентус е исфрлен од Баерн Минхен во 1/4 финалето од Лигата на Шампионите. Тимот на Јувентус ќе има тешка задача во реваншот, но сепак се ... Повеќе »

Баерн Минхен – Јувентус

Повеќе »

Пирло: Не сум задоволен од мојот настап, имаме уште еден меч

pirlo

Професорот вечерва под неговото стандардно ниво, признава дека одиграл слабо: - За жал погрешив многу додавања, јас сум првиот кој не е задоволен од својот настап. - Мора да ги ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!