Тука си: Почетна » Архиви на тагови: алегри

Архиви на тагови: алегри

Алегри остро реагираше против критичарите на Јувентус

Real Madrid-Juventus Champions League

Масимилијано Алегри смета дека околу Јувентус во многу погрешен момент и сосема непотребно се создава премногу негативна енергија. Бјанконерите минатото коло во Серија А и покрај отсуството и недоволната физичка ... Повеќе »

Марота: “Видал побара да замине”

Capture

На денешната прес конференција во Виново која го означи стартот на подготовките на Јувентус на која зборуваа Алегри и Марота, неизбежно прашање беше заминувањето на Артуро Видал кое деновиве е ... Повеќе »

Евра и Огбона се враќаат за мечот во Малме

d73e9fb1-f370-4cda-a4f2-b82c9da476ae

Патрис Евра и Анџело Огбона се враќаат во тимот за гостувањето кај екипата на Малме во рамките на петтото коло од Лигата на Шампионите. Враќањето на Евра е одлична вест ... Повеќе »

Огбона и Азамоа повикани за мечот со Олимпијакос

95b63090-34fb-4aa9-9d96-eda33c20998b

Анџело Огбона и Квадво Азамоа се повикани за утрешниот натпревар против Олимпијакос, иако нивниот настап е неизвесен поради повредите заработени во саботата на мечот против Емполи. Мартин Касерес не се ... Повеќе »

Оди на врвот
Close
Придружете ни се!
Станете дел од најголемото македонско црно-бело семејство!